Hlavní navigace

Brněnská Safetica získala 40 milionů od investiční firmy Ondřeje Tomka

19. 5. 2020

Sdílet

Richard Brulik

Brněnská společnost Safetica, která se zabývá bezpečností firemních dat, získala po čtyřech letech od posledního financování novou investici. 40 milionů korun do firmy vložil investiční vehikl miliardáře Ondřeje Tomka, společnost Impulse Capital.

Safetica za svojí dosavadní historii vybrala investice v celkové výši lehce přes 200 milionů korun. Nový vklad má být určen na expanzi společnosti mimo Česko a Slovensko, kde je firma momentálně nejsilnější.

„Naší prioritou je orientace na zahraniční trhy (Evropa, Latinská Amerika, USA, Spojené arabské emiráty a Nový Zéland). Daří se otevírat nové distribuční kanály a strategická partnerství. Z produktového hlediska plánujeme posílit důraz na ochranu dat v cloudu a zrychlit distribuci směrem k MSP a SaaS,” prohlašuje Richard Brulík, který je od května novým ředitelem společnosti.

“Několik obchodních případů se nám posunulo, ale naštěstí jenom minimum z nich bylo zrušeno.  Dnes se ty posunuté obchodní případy začínají uzavírat a nové startují rychleji než kdy předtím. Meziročně tak vidíme 60% nárůst oproti roku 2019, a podle aktuálních predikcí bychom se měli dostat určitě přes dvojnásobek obratu za minulý rok,” dodává.

Obrat společnosti za loňský rok dělal přibližně 100 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).