Hlavní navigace

Brněnská Solitea koupila další IT firmu, tentokrát Axiom Provis ze Zlína

2. 3. 2020

Sdílet

Martin Cígler, Solitea Autor: Solitea

Brněnský IT holding Solitea pokračuje v rozjetém tempu nákupu technologických společností. Tentokrát Solitea získala stoprocentní podíl ve zlínské firmě Axiom Provis. Ta patří mezi větší partnery Microsoftu v oblasti Dynamics v Česku a na Slovensku a vyvíjí také vlastní nástroj OneCore pro finanční a leasingové společnosti.

Axiom Provis doposud ovládali čtyři společníci. Miloslav Muselík držel 40 procent a Alice Bednaříková, Jan Jiříček a Petr Franěk měli po 20 procentech. Muselík a Jiříček skončili jako jednatelé, jejich roli převzali Franěk a Petr Franc.

Firma prozatím zveřejnila výsledky za rok 2018, kdy dosáhla na tržby necelých 106 milionů korun. Rok předtím přesáhly 110 milionů. Axiom Provis funguje od roku 1993. Dodává firmám jako UniCredit Leasing nebo Olympus.

„Naší vizí je stát se v našem regionu nejvýznamnějším partnerem Microsoftu v oblasti podnikových aplikací a tento cíl jsme v posledních letech uskutečňovali prostřednictvím celé řady akvizic, posilujících naši pozici významného partnera Microsoftu. Akvizicí společnosti Axiom Provis Int. nejenže naplňujeme tuto vizi, ale otevíráme si i trh DMS systémů pro Automotive a díky vlastnímu produktu společnosti Axiom Provis Int. OneCore si zpřístupníme i perspektivní trh finančních služeb. Díky akvizici ale hlavně získáváme řadu kvalifikovaných odborníků,“ vysvětluje motivace k nákupu předseda představenstva holdingu Martin Cígler.

Solitea v posledních letech uskutečnila několik akvizic. Jde o firmy jako Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Smart software, Vema a WBI. Nakupovala i v Rakousku (JET ERP) a na Balkáně (Billans, MIT informatika, Saop).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).