Hlavní navigace

Brněnská Solitea kupuje Mainstream Technologies, už sedmého partnera Microsoftu

19. 7. 2021

Sdílet

Ladislav Šolc, Martin Cígler Autor: Solitea

Brněnský IT holding Solitea kupuje další českou společnost. Za stovky milionů korun ovládla Mainstream Technologies a její mateřský podnik Powerstream. Solitea tak získává už sedmou firmu patřící mezi významné partnery Microsoftu.

Mainstream má několik gold a silver certifikací z Redmondu. Jde o partnera, který vznikl před patnácti lety a na trhu se začal profiloval zejména díky službám kolem cloudových služeb Microsoftu. Pro Soliteu je Microsoft nejvýznamnější partner u velkých firem.

Mainstream Technologies měla v roce 2019 tržby 224 milionů korun se ziskem 15 milionů. Letos se tržby mají dostat ke 300 milionům. Celá Solitea se má letos dostat na 2,5 miliardy korun.

Solitea za poslední čtyři roky koupila české a slovenské firmy Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, D3Soft, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Smart Software, Vema, WBI, jednu v Rakousku (JET ERP) a čtyři na Balkáně (Billans, MIT Informatika, SAOP). Majoritu v Solitea drží slovenský fond Sandberg Capital.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).