Hlavní navigace

Brněnské Kiwi.com jde za sluncem. Otevírá vývojářské centrum v Barceloně

19. 5. 2017

Sdílet

Adresa v katalánské metropoli má být dalším dílkem do mozaiky globální expanze brněnské firmy. Jde zároveň už o šesté město, kde firma zapouští další kořeny. 

„Vybrali jsme Barcelonu, protože se jasně prezentuje jako španělské Silicon Valley. Své kanceláře tu otevírá ohromné množství startupů,“ tvrdí technický ředitel Kiwi.com Jozef Képesi na blogu firmy.

Firma chce do Barcelony a v ní nalákat technologický tým specializovaný na big data a IT. Zároveň bude poptávka i po někom, kdo se vyzná v marketingu a zná španělský trh. „Začínáme s dvaceti lidmi, ale podle zkušeností ze zahraničí očekáváme rychlý růst,“ dodává Képesi.

Kromě vývoje chce Kiwi.com ukrást španělský trh, kde má v plánu obsadit místo vedoucí agentury pro nakupování on-line dovolených. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2017 13:22

    fanda (neregistrovaný)

    Někdo z vás bude mít určitě větší přehled než já a bude umět tuto informaci dát do souvislostí: kolik jiných českých startupů nebo it firem má část svého vývoje v západní Evropě/USA? Třeba více jak dva lidi alespoň.

    Je kiwi v tomto směru první? Přiznám se, že mě hodně baví. Nepracuji pro ně, nejsem klientem, nic takového, prostě jsou šikovní.