Hlavní navigace

Brněnskou firmu Moravia IT za sedm miliard kupuje britský konkurent

19. 10. 2017

Sdílet

Britská společnost RWS Holding kupuje brněnskou firmu Moravia IT. Zaplatí za ni 320 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba sedm miliard korun. Transakce ještě musí projít přes regulátory, hotovo by mohlo být ještě letos.

Britové moravský podnik ovládnou kompletně. Získali majoritní 75procentní podíl od amerického fondu Clarion Capital Partners, který do Moravie vstoupil v únoru roku 2015, a také zbývající podíl od Kateřiny Janků, která před dvěma lety prodávala i majoritní podíl a doposud působila jako členka představenstva.

Moravia v roce 2016 vygenerovala tržby ve výši 159,2 milionu dolarů, dva roky předtím byla na 100 milionech. Slušný růst má podle oficiálních údajů pokračovat i letos.

Moravia IT původně vznikla jako dceřiný podnik předkladatelské společnosti Moravia Translation, kterou hned po revoluci založili manželé Forstingerovi. Moravia IT se začala soustředit na softwarové testování, a především na lokalizace aplikací. V roce 2012 se oba podniky sloučily.

Moravia stojí za překlady softwaru pro významné IT společnosti. Její služby využívají například Oracle, IBM a Microsoft. Pro něj firma překládá do řady jazyků operační systém Windows.

„Moravia bude operovat jako samostatná divize RWS, bude se soustředit na specializované globální služby, digitální marketing a outsourcing,“ píší firmy ve společném sdělení.

Moravia zaměstnává kolem tisícovky lidí a v mezinárodním úzkém managementu ji vede Tomáš Kratochvíl. RWS má podobný počet zaměstnanců a pro původem českou firmu představovala konkurenci. RWS v poslední době koupila ještě dvě firmy – LUZ a Corporate Translations.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).