Hlavní navigace

Brněnský FAYN kupuje od Axfone retailové telekomunikační aktivity

31. 7. 2019

Sdílet

FAYN

Brněnská společnost FAYN Telecommunications, která od roku 2003 funguje jako poskytovatel VoIP a od roku 2013 také jako virtuální mobilní operátor, od prvního září přebere retailové telekomunikační aktivity firmy Axfone. Součástí obchodu se stanou kromě celého retailu i menší a střední velkoobchodní zákazníci, tedy reselleři. FAYN se mimo jiné rozšíří na Slovensko.

„Jedná se zejména o poskytování služeb v oblasti pevných a mobilních hlasových služeb, poskytování zahraničních čísel, barevných linek, bulkSMS, faxových služeb a pronájmu firemních virtuálních ústředen. Tyto služby mohou využívat i menší přeprodejci, typicky menší poskytovatelé internetu, IT firmy, nejmenší virtuální operátoři a podobně,“ uvádí podniky k uzavřenému obchodu.

FAYN zároveň získá přístup k možnosti poskytovat mobilní služby v síti T-Mobile. Doposud je poskytoval pouze na síti Quadruple, která staví na síti Vodafonu.

Cenové a technické podmínky se měnit nemají. Platformy poběží odděleně, v budoucnu se nicméně zákaznické báze mají sloučit.

FAYN uvádí, že registruje zájem firem o „chytré telekomunikace“, což je i motivací k odkupu části Axfone. Ten zároveň pomůže s modernizací systémů. Samotný Axfone se chce více věnovat vývoji systémů pro operátory a zakázkovému vývoji zejména v oblasti mobilních aplikací.

Výše transakce zapojené firmy nekomentují, stejně jako počet zákazníků. FAYN měl v roce 2017 tržby ve výši 21,6 milionu korun a mírný zisk. Axfone LLC, odštěpný závod zahraniční služby pak ve stejném roce operoval s tržbami přes 10 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).