Hlavní navigace

Brněnský Flowmon dosáhl na 232 milionů, do tří let chce tržby zdvojnásobit

27. 3. 2019

Sdílet

Flowmon Networks Autor: Jan Sedlák

Brněnský Flowmon Networks v roce 2018 dosáhly na tržby ve výši 232 milionů korun, což je meziroční růst o 30 procent. V roce 2017 tržby činily 179 milionů korun. Flowmon chce během tří let číslo z roku 2018 zdvojnásobit. Zisk za loňský rok zatím nebyl zveřejněn a výroční zpráva prozatím není k dispozici. V roce 2017 byl Flowmon v zisku přes šest milionů.

Šéf společnosti Jiří Tobola, který se funkce ujal začátkem loňského roku, uvádí, že chce Flowmona přetvořit z evropského na globálního hráče. „Otevřeli jsme novou pobočku v USA a zahájili expanzi v zemích Asijsko-Pacifického regionu. Zároveň jsme upevnili naši pozici v Česku a posílili partnerský kanál v Evropě,“ komentuje Tobola.

Loni také přibylo o 43 procent nových zákazníků. Za tím podle firmy „stojí zvýšená poptávka po pokročilých nástrojích pro monitoring, diagnostiku a analýzu sítí i obavy spojené se vzrůstajícími bezpečnostními riziky v kyberprostoru.“

Nejvíce nových zákazníků Flowmonu přibylo v Japonsku, kde se podařilo brněnské technologie prodat tamním bankám nebo telekomunikačním operátorům.

Flowmon má nyní 93 zaměstnanců a meziročně zde narostl o více než 50 procent. Letos chce více investovat do výzkumu a vývoje a adaptovat své technologie do cloudu, hybridních prostředí a průmyslových systémů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 3. 2019 18:18

  Danny

  Tak jeste by to skutecne chtelo investovat do toho vyvoje... je co dohanet....
  - stabilni verze na PHP 5.4, beta verze uz pokrocila k PHP 7.1 ... ale tomu podpora za par mesicu konci
  - linuxovy kernel sestaveny pred vice jak 2 roky a od te doby uz neaktualizovany
  - cela rada dalsich balicku se neaktualizuje, a kdyz - tak po jednom a rucne... ackoliv to je mozne automatizovat (cele je to Centos)

  Kvalita produktu z pohledu aplikacni bezpecnosti rozhodne neodpovida uctovanym cenam.... je dost videt, ze primarni byznys v CR je opreny o "dotovane" instalace oprene o vyhlasku 462/2013 Sb, kde je prijem tak nejak vcelku jisty...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).