Hlavní navigace

Brněnský ThreatMark hlásí investici. Skoro třetinový podíl mají Springtide a Rockaway

30. 6. 2017

Sdílet

Skoro třetinový podíl (32,2 procenta) si v jihomoravské bezpečnostní firmě pořizuje duo Springtide Ventures a Rockaway. Výše investice zůstává jen mezi účastníky celé akce a nechtějí ji zveřejňovat. 

Oba investoři chtějí ThreatMark posílit hlavně v oblasti know-how, podílet se na řízení firmy a pomáhat se vstupem na další trhy. Dnes firma působí ve Velké Británii, Polsku, Česku a na Slovensku.

ThreatMark byl založen před dvěma lety v Brně jako specializovaná laboratoř zaměřující se na vývoj řešení na ochranu proti kyberútokům a podvodům v online prostředí. Systém nachází využití především v bankovním světě. 

Předpokládá totiž rizikové operace, odhaluje útoky hackerů na platební systémy a zabraňuje neoprávněnému přístupu k on-line účtům jak v mobilních, tak i ve webových aplikacích. Bankám pomáhá splnit legislativní požadavky plynoucí z normy PSD2.

„Útoky na služby vyžadující on-line přihlášení narůstají každým rokem co do četnosti, rozsahu i závažnosti. Jen ve Velké Británii bylo v roce 2014 z on-line účtů odcizeno 200 milionů dolarů a o rok později již o čtvrtinu více. Velká část útoků přitom často zůstává dlouhou dobu neodhalena i díky jejich stále vzrůstající sofistikovanosti,“ uvádí Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtide Ventures.  

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).