Hlavní navigace

Brno.AI: Také Brno rozjíždí aktivity pro rozvoj umělé inteligence v Česku

Sdílet

Jan Sedlák 27. 1. 2021
Brno.AI Autor: Brno.AI

Praha už má nějakou dobu organizaci prg.ai, která se snaží rozvinou obor prvků umělé inteligence, v Brně nyní startuje obdobný projekt Brno.AI. Zapojují se do ní firmy, moravská samospráva, univerzity a veřejnost.

Cílem je rozvíjet obory a kapacity Brna a okolí v oblasti AI, vytvořit komunitu, sdílet informace a myšlenky, podporovat vzdělávání nebo propojovat univerzitní výzkum a firmami a AI projekty se státní správou.

Brno.AI startuje s dvanácti členy. Jde o VUT, Masarykovu univerzitu, Jihomoravské inovační centrum, město Brno, Jihomoravský kraj, Czechitas, Machine Learning College, Machine Learning Meetups a společnosti Honeywell, Red Hat, Y Soft a VisionCraft, jež mají v moravské metropoli silné zastoupení. Brno.AI už nějakou dobu pořádá setkání, kterých se zúčastňuje řada lidí z oboru.

“Jsme platforma, která chce umístit Brno a Jihomoravský kraj na světovou mapu AI. Jsme komunita, která je otevřená všem zájemcům o téma umělé inteligence. Vytváříme AI ekosystém, propojujeme jeho části, přinášíme téma AI do veřejného prostoru,” anotuje Brno.AI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.