Hlavní navigace

Brno spouští platbu parkovného přes aplikaci ParkSimply, v Praze startuje UberXL

4. 10. 2019

Sdílet

ParkSimply

V Brně začala fungovat mobilní aplikace ParkSimply, pomocí které je možné platit za parkování. Aplikaci vyvíjí společnost Globdata a doposud fungovala v Havlíčkově Brodě, Hradci Králové a Ústí nad Labem. ParkSimply bohužel nefunguje jako jedna univerzální aplikace pro všechny lokality, ale každé město má kvůli různým pravidlům vlastní verzi. K dispozici jsou pro Android i iOS.

V Brně lze platit přes platební kartu nebo SMS (týká se to modrých zón). Přes aplikaci lze naskenovat QR kód na parkovacím automatu, zadat SPZ vašeho vozu a zvolit parkovací dobu. Případně lze určit také polohu.

Novinky v dopravě se tento týden objevily také v Praze. Uber zavedl službu UberXL, v rámci které je možné objednat si odvoz až pro šest lidí. Jízdné lze rozdělit mezi více pasažérů. Ty je zároveň možné nabírat v průběhu jízdy.

Uber v Praze tak postupně bobtná. Vedle služby UberXL už fungují UberX, Black a Select, do aplikace jsou integrovány jsou e-koloběžky Lime a nově také rozvoj jídla, který doposud fungoval pouze v samostatné aplikaci Uber Eats.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2019 14:50

    jv

    Zase nedodělaný šmejd.
    Sice oproti předchozí metodě platby už není potřeba zadávat číslo karty i pro parkování v bezplatném limitu, tahle aplikace ale zase vynucuje zadání telefonního čisla. Otázka je k čemu... s náhodně generovaným devítímístným číslem parkování za 0 Kč prošlo...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).