Hlavní navigace

Budník a J&T kupují ostravskou IT společnost Síť

19. 11. 2020

Sdílet

Tomáš Budník Autor: Thein

Ostravská IT společnost Síť zřejmě brzy změní majitele. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dostal na schválení odkup ze strany investičního fondu J&T Thein SICAV, za kterým stojí bývalý vysoce postavený manažer mezi českými operátory Tomáš Budník a finanční instituce J&T.

“K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingových a souvisejících činností a webových portálů,” uvádí ÚOHS.

“Společnost Síť se stane základem fondu, vhodným pro další akvizice v oblasti data storage služeb a cloudů. Bude tak ideálním partnerem pro spolupráci s dalšími service providery datových center, se kterými si vzájemně doplní produktové portfolio a dodavatelské vztahy. Díky této spolupráci se podaří zajistit pokrytí klíčových potřeb zákazníků při migraci jejich technologií do privátních či hybridních cloudů v datových centrech,” uvedl k obchodu Budník.

Stoprocentní podíl v Síti doposud vlastní ostravská firma V.24. V ní po padesáti procentech drží Hana Soušková a Radek Soušek, šéf Sítě.

Síť v roce 2019 podle účetní závěrky dosáhla na tržby přes 530 milionů korun  se ziskem 59,2 milionu. Merziročně šlo více méně o stagnující čísla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).