Hlavní navigace

Budník a J&T kupují ostravskou IT společnost Síť

Sdílet

Jan Sedlák 19. 11. 2020

Ostravská IT společnost Síť zřejmě brzy změní majitele. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dostal na schválení odkup ze strany investičního fondu J&T Thein SICAV, za kterým stojí bývalý vysoce postavený manažer mezi českými operátory Tomáš Budník a finanční instituce J&T.

“K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingových a souvisejících činností a webových portálů,” uvádí ÚOHS.

“Společnost Síť se stane základem fondu, vhodným pro další akvizice v oblasti data storage služeb a cloudů. Bude tak ideálním partnerem pro spolupráci s dalšími service providery datových center, se kterými si vzájemně doplní produktové portfolio a dodavatelské vztahy. Díky této spolupráci se podaří zajistit pokrytí klíčových potřeb zákazníků při migraci jejich technologií do privátních či hybridních cloudů v datových centrech,” uvedl k obchodu Budník.

Stoprocentní podíl v Síti doposud vlastní ostravská firma V.24. V ní po padesáti procentech drží Hana Soušková a Radek Soušek, šéf Sítě.

Síť v roce 2019 podle účetní závěrky dosáhla na tržby přes 530 milionů korun  se ziskem 59,2 milionu. Merziročně šlo více méně o stagnující čísla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.