Hlavní navigace

Canal+ Group získá většinový podíl v SPI International

Sdílet

Filip Rožánek 22. 9. 2021
FilmBox Autor: SPI International

Provozovatel televizní stanice Filmbox bude mít nového většinového vlastníka. 70% podíl ve společnosti SPI International koupila Canal+ Group. Manažerský tým a provozní struktura zůstanou stejné. „Mnoho let jsme fungovali jako strategičtí partneři, vybudovali si vzájemnou spolupráci a pomáhali jsme si při naplňování cílů. Dnes máme příležitost spojit síly pod jednou střechou,“ uvedli za SPI International Loni Farhi a Berk Uziyel.

Maxime Saada, generální ředitel skupiny Canal+ Group, řekl: „Akvizice SPI International je součástí strategie, na které pracujeme už několik let. Canal+ má aktuálně 22 milionů předplatitelů ve více než 40 zemích, včetně 15 evropských. Stanovili jsme si za cíl dosáhnout do roku 2025 minimálně 30 milionů předplatitelů a v plnění tohoto ambiciózního plánu sehraje SPI International nepochybně klíčovou roli.“

„Tato akvizice představuje nový strategický krok pro rozvoj našeho evropského podnikání. Bude to skvělá příležitost najít nové synergie pro naše aktivity, a to zejména na polském trhu a v zemích střední a východní Evropy, kde Canal+ vystupuje pod značkami skupiny M7,“ dodal generální ředitel Canal+ International Jacques du Puy.

Dokončení transakce podléhá ještě souhlasu regulačních úřadů v různých zemích. 

Společnost SPI byla založena před 28 lety. Nejznámější stanicí z jejího portfolia je filmový program FilmBox. Provozuje ale celou řadu bezplatných i placených televizních kanálů v regionu střední a východní Evropy, západní Evropy, bývalých sovětských republik a zemích bývalé Jugoslávie. Za klíčové trhy považuje Polsko, Česko, Rumunsko, Srbsko, Nizozemsko a Rusko. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.