Hlavní navigace

CarPlay začal podporovat Mapy.cz

11. 12. 2019

Sdílet

Apple - Seznam.cz - Mapy.cz - CaPlay Autor: Seznam.cz

Mapový portál Mapy.cz od Seznamu je ode dneška dostupný v automobilové aplikaci CarPlay od Apple, Seznam.cz o tom informoval na svém blogu.

Seznamu se podařilo dostat Mapy.cz mezi dvanáct navigačních systémů, které jsou v CarPlay globálně dostupné, jedná se přitom o první mapové podklady v CarPlay s čistě českým původem. „V rámci infotainmentu v autě mají lidé k dispozici vše, co znají z aplikace Mapy.cz – tedy klasickou navigaci, včetně značení dopravních pruhů či nočního režimu. Přidali jsme také možnost rychle si přepnout mapu z obrazovky navigace do telefonu a zpět, pro rychlejší ovládání. V CarPlay je navíc možné pohodlně používat mapu i bez navigace,“ přibližuje výhody tohoto řešení Jakub Faifer, produktový manažer služby ve společnosti Seznam.cz.

Obdobná spolupráce na konkurenční platformě Android Auto zatím možná není a to kvůli politice Google ohledně aplikací třetích stran. „Propojení naší mapové aplikace s Android Auto zatím blokuje společnost Google, která omezuje přístupy třetích stran do svých systémů, ale věříme, že se situace v budoucnu změní,“ myslí si Faifer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 12. 2019 10:49

    Scarab

    ...„Propojení naší mapové aplikace s Android Auto zatím blokuje společnost Google, která omezuje přístupy třetích stran do svých systémů, ale věříme, že se situace v budoucnu změní,“...

    - no tak o tom silně pochybuji :-(
    Jakou by měl mít Google motivaci podporovat konkurenční navigační systémy, když má svoje GOOGLE mapy a Waze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).