Hlavní navigace

ČD-Telematika spouští Wi-Fi roaming na nádražích, spojila se s firmou Fon

30. 5. 2019

Sdílet

ČD-Telematika Autor: ČD-Telematika

Polostátní podnik ČD-Telematika už nějakou dobu postupně pokrývá tuzemská vlaková nádraží Wi-Fi připojením k internetu zdarma. Nyní hlásí zavedení nové služby, na které spolupracuje s původem španělskou společností Fon.

Fon po celém světě nabízí 21 milionů hotspotů pracujících v rámci mezinárodního Wi-Fi roamingu. Ti zákazníci, kteří tuto funkci mají aktivovanou a jsou zákazníky jednoho z operátorů, který s Fonem spolupracuje, se nyní mohou automaticky k Wi-Fi sítím ČD-Telematiky přihlašovat. Telematika je zároveň prvním partnerem Fonu v Česku.

„Zákazník s aktivovaným mezinárodním Wi-Fi roamingem tak nemusí složitě vybírat z dostupných a často neznámých Wi-Fi sítí, ale jeho mobilní telefon automaticky vybere síť Fon. Ta je dostupná na 13 velkých nádražích v České republice, jejichž prostory jsou pokryté službou FREE WIFI poskytovanou ČD-Telematikou. Jedná se o tyto železniční stanice: Praha hlavní nádraží, Praha Masarykovo nádraží, Brno hlavní nádraží, Brno dolní nádraží, Ostrava hlavní nádraží a Ostrava-Svinov, Plzeň hlavní nádraží, Olomouc hlavní nádraží, Ústí nad Labem hlavní nádraží, Hradec Králové hlavní nádraží, Pardubice hlavní nádraží a Zlín střed,“ popisuje Telematika.

Fon má mezi partnery firmy jako Deutsche Telekom, Vodafone, SoftBank, BT, SFR, Telstra, AT&T a další. Společnost na investicích vybrala přes 116 milionů dolarů, mimo jiné od Qualcommu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).