Hlavní navigace

ČD-Telematika za 50 milionů vylepšila síť, nasadila Cisco

Sdílet

Jan Sedlák 13. 9. 2018
ČD-Telematika Autor: ČD-Telematika

Druhá největší síť v Česku dostala upgrade. ČD-Telematika během léta měnila aktivní prvky ve své L2 síti. Routery vyměnila na více než 160 lokalitách, přešla na technologii MPLS a využívá se Cisco. Testování, ladění konfigurací a příprava migrace provozu firma prováděla půl roku.

Investice přesáhla 50 milionů korun. Důležité uzly jsou nově propojeny pomocí 100Gb spojů a rozšíření těchto kapacit se plánuje také do všech regionálních sítí.

„Všechny služby jsou nyní zcela transparentní a dřívější běžná technologická omezení vyplývající z architektury switchované sítě (omezení počtu MAC adres, tunelování L2 protokolů) byla odstraněna. Telekomunikační služby ČD-Telematiky jsou realizovány pomocí MPLS technologie a jsou navrženy dle standardu MEF 2.0. S upgradem sítě bylo spojeno i rozšíření počtu lokalit a jejich přípojná kapacita do sítě. Od letošního kroku očekáváme především rychlejší zprovoznění poptávaných služeb,“ uvádí Telematika.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 9. 2018 11:05

  Danny

  Ta spolecnost ma prekvapive zakazniky i z rad soukromych subjektu, ktere ocekavaji urcity typ sluzeb obvyklych na dnesnim telekomunikacnim trhu. Nemyslim si, ze pri rozsahu site CDT jde o zakazku predrazenou - hadam ze vubec netusite, kolik takovy hardware stoji. Takze ano, plati si to i komercni zakaznici, kdyz se tak hloupe ptate :-)

 • 17. 9. 2018 10:34

  Theandric (neregistrovaný) 2a02:8301:0:----:----:----:----:----

  Tak jako tak, mnoho práce bylo provedeno. Dřžím palce všem, co se o síť starají.

 • 14. 9. 2018 21:13

  Medved (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Konečně?! Po deseti letech od počátku žvanění o tom, ze s tou L2 sítí už to dál nejde? Uff ...

 • 13. 9. 2018 21:38

  Lucifer (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Jsem strašně rád, že je to soukromá společnost, která splachuje svoje vlastní peníze za předraženou zakázku. Ale kdo že to platí?...