Hlavní navigace

Cendrova CDN77 loni udělala tržby 1,3 miliardy, letos cílí na dvě

7. 1. 2021

Sdílet

Zdeněk Cendra - videorozhovor

Z Prahy jde dělat globální konkurenceschopný internetový infrastrukturní produkt, uvádí zakladatel a šéf CDN77 Zdeněk Cendra. Jeho zřejmě největší projekt v loňském roce udělal tržby zhruba 1,3 miliardy korun, přičemž rok předtím byly na 750 milionech. Letos by se mohl dostat na dvě miliardy. Zisk EBITDA lehce překonal 400 milionů. Všechny tržby jsou takzvané MRR (monthly recurring revenue).

Cendra tato čísla uvedl na svém Facebooku. Jeho firmy DataCamp, SuperNetwork a Peering.cz zveřejňují účetní závěrky pouze ve zkráceném rozsahu.

CDN77 je síť pro content delivery network a konkuruje i větším značkám jako Akamai. Firma je financována bez externího kapitálu a je cash flow pozitivní. Podle Cendry se maximum peněz vrací zpět do firmy, což tento růst bez investorů umožňuje.

Denní datový tok CDN77 dosahuje až na 25 Tb/s. Firma provozuje přes deset tisíc fyzických serverů, měsíčně přidává zhruba tři stovky dalších. V roce 2020 přibyly nové přístupové body (popy) v Sydney, Bogotě, Sao Paulu, Seattlu, Marseille, Denveru, Bagdádu, Miláně a Bukurešti. O službu se stará kolem 140 lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).