Hlavní navigace

CentroNet pokračuje v akvizicích, od Zdeňka Polácha kupuje Kaoru

31. 5. 2018

Sdílet

Síť - kabely Autor: Depositphotos

Společnost Kaora, významný velkoobchodní poskytovatel IP konektivity a datových okruhů, změní k 1. červnu majitele. Za blíže nespecifikovanou částku ji koupila telekomunikační skupina CentroNet patřící slovenskému miliardáři Milanu Fiľovi, která je v poslední době velmi aktivní v oblasti akvizic.

CentroNet je primárně známý jako poskytovatel kabelového internetu v Praze. V minulých letech si přikoupil dva největší poskytovatele internetu v oblasti Příbramska, MONEX a InternetPb, a v lednu k nim přidal SporkNeT z Blatné.

Kaora se oproti tomu zaměřuje výhradně na úzký segment service providerů. Své služby poskytuje zejména datacentrům, webhosterům a internetovým providerům, včetně těch největších. Datový tok sítě přesahuje 120 Gb/s.

„Kaora je v rámci našich obvyklých akvizic unikátní. Kupujeme firmu, která je orientována výhradně na B2B segment a technologicky patří mezi nejlepší v oboru. Krom zajímavých obchodních kontraktů získáváme zejména špičkovou infrastrukturu, na které jsme schopni okamžitě stavět celou řadu služeb,“ popsal Lupě místopředseda představenstva a výkonný ředitel CentroNetu Lukáš Hůlka.

Dosavadní majitel Kaory Zdeněk Polách zůstává v pozici hlavního architekta sítě i služeb a navíc má ve skupině CentroNet dohlédnout na modernizaci a stabilizaci stávající sítě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).