Hlavní navigace

Češi mají třetí nejdražší mobilní data v EU a nejnižší datové limity

20. 5. 2018

Sdílet

LTE v EU

Společnost Point Topic vydala novou studii za první čtvrtletí letošního roku, kde srovnává, jak jsou na tom jednotlivé země Evropské unie z pohledu využívání LTE sítí. Česká republika se dostala do TOP3, ovšem v žebříčku, kde bychom raději byli spíše úplně dole. Češi konkrétně v rámci EU platí třetí nejvyšší částku za jeden GB.

Nejhůře je na tom Belgie, kde uživatelé na GB zaplatí přes sedm dolarů. Němci pak těsně pod sedm dolarů. Následují Češi se zhruba šesti dolary za GB. Jde o přepočet podle parity kupní síly (PPP).

Nejlépe na tom jsou zákazníci ve Finsku, Rakousku, Švýcarsku, Litvě, Lotyšsku, Dánsku, Estonsku a Slovinsku. Dobře je na tom také Polsko, kam nás ostatně za levnými mobilními službami posílalo naše ministerstvo průmyslu a obchodu.

Země, které excelují v nízké ceně za GB, také většinou nabízí největší měsíční datové balíčky. Ve Finsku je to skoro 500 GB, Rakousko se blíží 400 GB a Švýcarsko je nad 300 GB. Naopak Německo, Belgie a Česko na konci žebříčku v grafu skoro ani nejsou vidět.

Studie nabízí také další grafy a ukazatele. Podívat se na ně můžete také v přiložené galerii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).