Hlavní navigace

Češi uspěli na Kickstarteru s digitální verzí Dračího doupěte. Přispěl i Hlavenka

10. 4. 2020

Sdílet

Fireball RPG

Pražskému hernímu studio Fireball se podařilo uspět na crowdfundingové platformě Kickstarter se stejnojmennou hrou, která chce do digitální podoby převést offline hry na hrdiny ve stylu českého Dračího doupěte a západního Dungeons & Dragons. Licenci na tyto světy nemá, ale vychází z jejich principů.

Cíl na Kickstarteru byl nastaven na 20 tisíc dolarů a částku se podařilo získat už po 38 hodinách. Nyní vybraná suma přesahuje 28 tisíc dolarů a do konce kampaně zbývá ještě 22 dní. Podporovatelů je téměř 1400.

Projekt na začátku finančně podpořili také Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a Jiří Hlavenka (Kiwi.com, Computer Press a další). Hra je ve vývoji od července loňského roku a na trh se má dostat ještě letos.

„Aplikace umožní uživatelům hrát na dálku a pomůže i se zjednodušením a automatizací původně komplikovaných herních pravidel. Hráči spolu budou komunikovat prostřednictvím chatu, ale aplikaci bude možné využít i jako pomůcku při klasickém stolním provedení hry. Dále také bude možné vyhledat nové spoluhráče, a to na základě vlastních herních preferencí (časová zóna, jazyk, předchozí zkušenosti apod.). Díky možnosti navázání nových kontaktů a automatizaci herních pravidel je aplikace ideální volbou i pro ty hráče, kteří s role-playingem nemají žádné zkušenosti,“ avizují tvůrci Fireballu.

Aktualizováno: Fireball RPG nakonec vybralo 65 332 dolarů od téměř tří tisíc lidí. Na Kickstarteru jde o pátou nejúspěšnější mobilní hru. Pro sledování dalšího vývoje je k dispozici web a kanál na Discordu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).