Hlavní navigace

Česká aplikace Ventusky nově zobrazuje satelitní snímky na 3D globusu

28. 5. 2020

Sdílet

Ventusky

Česká firma InMeteo, která stojí za webem In-Počasí, provozuje také aplikaci Ventusky, která je konkurencí pro rovněž české Windy a na mapě zobrazuje řadu interaktivních informací o počasí. Do ní byl přidán povedený 3D glóbus a nově začala nabízet také satelitní snímky.

Díky těmto snímkům je možné sledování formování bouřek, oka hurikánů, přechody front, světla v měst v noci a další. Družicové snímky jsou aktualizovány každých deset minut. Ventusky snímky vizualizuje pomocí techniky GeoColor, takže jsou podle autorů zobrazovány podobně, jako jsou viditelné z vesmíru.

„Aplikace stahuje data až z pěti geostacionárních družic ve vesmíru (umístěné ve výšce cca 36 000 kilometrů). V takovém počtu již umožňují kvalitní pokrytí celého světa. Jedná se o evropské družice Meteosat 8 a 11, americké družice GOES 17 a 16 a japonskou družici Himwari. Data z amerických družic jsou dostupné v rozlišení až jeden kilometr, ostatní družice jsou dostupné s rozlišením čtyři kilometry,“ popisují tvůrci Ventusky.

Satelitní snímky Ventusky jsou dostupné skrze webový prohlížeč a také v mobilních aplikacích (Android a iOS). Na mobilech jsou k dispozici také ve zmiňovaném 3D interaktivním glóbusu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).