Hlavní navigace

Česká CNN zruší Hlavní zprávy, budou jen na Primě

7. 8. 2020

Sdílet

Hlavní zprávy CNN Prima News Autor: Repro CNN Prima News

Zpravodajská stanice CNN Prima News po vyhodnocení prvních třech měsíců provozu přistoupí k úpravám programového schématu. V hlavním večerním čase skončí souběžné vysílání Hlavních zpráv, magazínu Showtime a Počasí. Zpravodajský blok v této podobě zůstane už jen na TV Prima. Na české CNN budou dokumenty.

Sledovanost Hlavních zpráv na české CNN byla slabá, diváci si je totiž většinově zapínali na Primě, jak byli zvyklí. Výsledky však zároveň napovídají, že si kvůli květnové změně formátu a obsahu pohoršily, v červenci je vyhledávalo kolem 360 tisíc diváků. Události na ČT preferovalo průměrně 750 tisíc lidí. Nejsledovanější je stále večerní zpravodajství TV Nova, které i v červenci mělo průměrně 900 tisíc diváků.

Podle neoficiálních informací Digizone.cz úplně skončí diskusní pořad Markéty Fialové Silný hlas. Byznysové magazíny Richarda Questa by se měly ve vysílání udržet. Večerní debata 360° Pavlíny Wolfové se zřejmě přesune na dřívější čas. 

Kvůli velmi slabému zájmu nebude česká CNN pokračovat v přebírání a dabování pořadu Amanpour. „Jedná se o jeden z kroků optimalizace programu na kanálu CNN Prima News v kontextu zkušeností za první čtvrtletí vysílání,“ uvedla na dotaz Digizone.cz mluvčí Primy Gabriela Semová. 

Prima dosud oficiálně oznámila dvě úpravy – v poledním bloku od 12 do 13.30 zařadí rozhovory, v bloku od 16 hodin doplní Krimi zprávy informace z regionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).