Hlavní navigace

Česká databáze startupů Leadspicker získala investici 50 milionů korun

21. 5. 2020

Sdílet

Investice - peníze - dolary Autor: Isifa

Leadspicker, český startup který funguje jako inteligentní vyhledávač nových start-upů pro investory, získal investici v celkové hodnotě 50 milionů korun, stojí za ní fondy  J&T Ventures (kapitálový fond skupiny JTFG) a Reflex Capital Ondřeje Fryce.

Leadspicker je na trhu od roku 2016 a zaměřuje se na sběr dat o firmách na internetu prostřednictvím metod strojového učení. Nápad vznikl ze snahy automatizovat činnosti prováděné lidmi, kteří hledají a oslovují firmy pro startupové akcelerátory a investiční fondy. Investici hodlá firma využít pro další expanzi a vývoj nového nástroje pro automatizaci práce obchodníků. 

Společnost má dle svých vlastních slov ke dnešku 200 klientů z 36 zemích světa, třetina z nich se nalézá v USA, v roce 2019 se také umístila v kategorii „Rising Stars“ žebříčku Deloitte CE Technology Fast 50.

„Naše vize je, že každý obchodník bude mít svého virtuálního asistenta, který ho zbaví rutinních činností a bude ho zásobovat prací tak, jak si řekne,“ popisují zakladatelé Leadspickeru, Vlastimil Vodička a Jan Skácel

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).