Hlavní navigace

Česká produkce vyrobila pro Netflix a Sky History dokumentární minisérii o UFO

26. 2. 2021

Sdílet

TOP Secret UFO Projects: Declassified Autor: Sky History

Filmový producent Petr Vachler připravil pro zahraniční platformy dokumentární minisérii na téma UFO. Fenoménu neidentifikovaných létajících objektů se věnuje v historických souvislostech i z pohledu nedávných událostí.


Autor: Sky History

Šestidílný seriál vznikl v pražském studiu Pokrok v produkci Vachler Art Company. V únoru ho uvádí stanice Sky History, následovat má premiéra na Netflixu. Jeden ze zhruba hodinových dílů minisérie TOP Secret UFO Projects: Declassified se věnuje například pozorování UFO v Československu v roce 1987. 

Ve Vachler Art Company v posledních letech vznikly také zahraniční seriály TOP 10 Architecture (2016, první řada) a TOP 10 Secrets and Mysteries (2017, první a druhá řada), upozornil server Borovan.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2021 11:54

  Net

  UFO je docela zajímavý fenomén, ale bohužel skoro všichni si to spojují s létajícími talíři zelených mužíčků. Přitom zasvěcení ví, že jsou šediví:)

 • 26. 2. 2021 15:16

  Pamětník

  Svého času patřily pořady o UFO na "vědeckých" stanicích v kabelovce k mým oblíbeným. Ale postupně se mi zprotivily, protože jsou často zaměřeny na prastaré případy, které byly publikovány již tisíckrát, nebo víra lovců UFO je tak veliká, že se to nedá poslouchat.

  O tuzemských UFO dokonce občas spolupracuji s Projektem Záře, ale ne všechno lze vysvětlit a tak zcela správně zůstává nějaké procento skutečným UFO. ;-)

 • 27. 2. 2021 10:30

  Petr Faistauer

  Třeba vznik Skunk Works, Area 51 (to je totiž skutečný účel téhle základny) a letadel U2 a SR 71. Na tom pak letectvo stavělo své plány na "neviditelné" stíhačky (přes prototyp s názvem "Have Blue" až po konečný F-117 Nighthawk)...

 • 26. 2. 2021 21:01

  Petr Faistauer

  No, když jsme u toho, teď se vynořila spousta nových vyprávění o nových případech, což bylo spuštěno odtajněním videozáznamů pilotů z letadlových lodí US Navy. O nich se nedá zrovna říct, že by to byli zaslepení "lovci UFO"...

 • 27. 2. 2021 10:22

  Pamětník

  Lovit UFO, může být podobná záliba, jako chodit na houby. Taky se občas najdou houby, o kterých se neví jak se jmenují a zda nejsou jedovaté.

  Je ale třeba rozlišovat mezi tím, co zkratka UFO skutečně představuje a snahou vidět za vším neznámým zelené/šedivé mužíčky z létajících talířů.

  Netuším, kolik je mezi námi skutečných odborníků na vybavení stíhaček USA a co všechno umí z jejich displeje vyčíst.

  Stále také platí, že je nutno nepřítele klamat superzbraněmi, jejich vojáci potom znervózní a třeba vyvinou zbytečný tlak na nákladnou výrobu protizbraně obdobných vlastností. Co vyvolala v USA chybná analýza počtu raket s jadernými hlavicemi v operační výzbroji SSSR v padesátých letech?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).