Hlavní navigace

Česká Supernova získává dalšího půl milionu dolarů, celkově má 2,7 milionu

4. 10. 2019

Sdílet

Jiří Třečák, Supernova

Český startup Supernova získal dalších 500 tisíc dolarů. Tyto peníze od tuzemského fondu Enern (Twisto, Rohlík.cz nebo ROI Hunter) doplňují již dříve oznámených 1,6 milionu dolarů, které vložil Jakub Nešetřil, Credo Ventures a zejména švédský fond EQT Ventures (majitelé SUSE).

Supernova těchto 2,1 milionu dolarů označuje za uzavřené seed kolo. Firma ještě předtím získala pre-seed peníze v celkové výši 650 tisíc dolarů – 500 tisíc od Creda a zbytek od akcelerátoru Y Combinator, kterého se Supernova jako první český startup zúčastnila.

Supernova vytváří nástroj pro takzvaný code automation, kdy je možné z grafického návrhu bez nutnosti znalosti kódování a programování vytvářet mobilní aplikaci. Supernova, která se přestěhovala z Ostravy do Prahy a nově otevřeného co-workingu WeWork, má v současně době přes tři tisíce aktivních uživatelů a peníze využije mimo jiné pro přípravu produktů pro větší firmy a korporace.

O tom, jak Supernova funguje, jaké jsou vize kolem code automation, jaké to bylo v Y Combinatoru či proč je nutné dostat se do korporací, v rozhovoru pro Lupu mluví spoluzakladatel a šéf firmy Jiří Třečák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).