Hlavní navigace

Česká televize dnes přestane na jižní Moravě vysílat v DVB-T

29. 7. 2020

Sdílet

Kampaň DVB-T2 ČT Autor: Česká televize

Čtyři základní vysílače a k tomu čtrnáct menších převaděčů dnes naposledy šíří DVB-T signál programů České televize. Na jižní Moravě už budou veřejnoprávní stanice „přes anténu“ dostupné jen v DVB-T2 síti na 26. kanálu, a to ve vysokém rozlišení. Vypnutí DVB-T signálu je naplánováno na minutu před půlnocí.

Ze základních vysílačů se jedná o Brno-Kojál, Brno-Hády, Brno-Barvičova a Mikulov-Děvín. Ve všech případech na 29. kanálu.


Autor: České Radiokomunikace

Oblast dotčená vypínáním DVB-T signálu

V případě menších dokrývačů se vypínání týká lokalit Blansko-Olešná (32. kanál), Boskovice-Čížovky (29. kanál), Bystřice nad Pernštejnem (54. kanál), Česká Třebová (33. kanál), Dolní Dobrouč (54. kanál), Hlubočky (54. kanál), Huslenky (29. kanál), Jablonné nad Orlicí (29. kanál), Letovice (29. kanál), Nový Hrozenkov-Humenec (33. kanál), Strání-Dubina (43. kanál), Třebíč-Strážný vrch (36. kanál), Žďár nad Sázavou-Harusův vrch (29. kanál) a Náměšť nad Oslavou (49. kanál).

Komerční DVB-T vysílání se bude na jižní Moravě vypínat v září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).