Hlavní navigace

Česká televize nakupovala i prodávala na veletrhu v Cannes, Arabela poputuje do Polska

16. 4. 2018

Sdílet

Arabela Autor: Česká televize

Na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby ve francouzském Cannes se Česká televize nesoustředila jen na pořizování programových akvizic, ale také na nabídku vlastní tvorby světovým broadcasterům. Do ciziny se tak vypraví třeba detektivní série Labyrint a Vzteklina, polská televize Fokus zase zakoupila televizní práva na restaurovanou verzi pohádkového seriálu Arabela. Německý filmový distributor zase zakoupil televizní filmy Přání k mání, Trojí život, Správnej dres a minisérii Spravedlnost.

Se zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkala i druhá řada seriálu První republika, vánoční pohádka Nejlepší přítel nebo záznamy baletních představení Sólo pro nás dva, Sólo pro tři a Romeo a Julie, realizované na prknech Národního divadla, vyjmenovává obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek. Slovinská veřejnoprávní televize pro své diváky vybrala animovaný večerníček Zahrádka pod hvězdami. 

Hynek Chudárek

„Podařilo se nám získat seriál Jméno růže, tři řady dánského počinu Dicte – kriminální reportérka nebo dobovou historickou sérii Babylon Berlín,“ rekapituluje vybrané nákupy České televizeředitel programu Milan Fridrich.

Mladý papež, Einstein nebo Picasso 

Další akvizicí veřejnoprávního média je fiktivní příběh prvního amerického papeže Pia XIII., kterého v sérii Mladý papež ztvárnil Jude LawVe vysílání České televize se objeví i dva životopisné seriály z produkce společnosti National Geographic, Génius: Einstein a Génius: Picasso. Diváci se dočkají i pokračování islandského thrilleru V pasti nebo sedmé řady špionážního Ve jménu vlasti.


Autor: Karel Choc

Milan Fridrich

Z produkce francouzsko-německého veřejnoprávního Arte nabídneme patnáct hodin dokumentů, převážně profilů zajímavých osobností, kterými byli například malíř Paul Gauguin nebo spisovatelka Agatha Christie. Od německé veřejnoprávní ZDF jsme nakoupili šestadvacet hodin tvorby, včetně portrétu vojevůdce Alexandra Velikého či svůdníka Casanovy,“ vyjmenovává Fridrich. Česká televize také uzavřela smlouvu s firmou Disney na čtyři animované a dva sitcomové seriály pro vysílání dětského Déčka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).