Hlavní navigace

Česká televize otevírá studia v Plzni a v Ústí nad Labem

16. 9. 2019

Sdílet

Studio Ústí nad Labem Autor: Česká televize

Česká televize rozšiřuje svá zpravodajská studia. K Hradci Králové a Českým Budějovicím se dnes přidává Plzeň a v úterý také Ústí nad Labem. „Máme nejhustší síť vlastních zahraničních zpravodajů a silnou síť regionálních zpravodajů. Právě posilování lokálního kontextu ve vysílání je jedním z dlouhodobých cílů, který jsme si stanovili. V tomto směru jsme učinili významný krok před třemi lety, kdy jsme otevřeli studia v Budějovicích a v Hradci. Díky otevření Plzně a Ústí nad Labem nyní máme zázemí pro velmi kvalitní zpravodajské pokrytí všech regionů České republiky,“ prohlásil generální ředitel ČT Petr Dvořák

Česká televize nabízí divákům téměř dvě hodiny regionálního zpravodajství denně. Kromě každodenní spolupráce s editory na přípravě reportáží pro kontinuální vysílání ČT24 a pro pořad Zajímavosti z regionů bude úkolem nových zpravodajů především příprava příspěvků pro zpravodajskou relaci Události v regionech, která si na programech ČT1 a ČT24 dlouhodobě udržuje vysokou sledovanost a téměř 20% podíl na publiku.

Základem zpravodajského týmu v Plzni a v Ústí nad Labem jsou zkušení redaktoři, kteří se dosud podíleli na výrobě informačních bloků ze severovýchodu a jihozápadu Čech. Studia zároveň rozšíří možnost praktických stáží pro studenty, televizi se osvědčila spolupráce s místními vysokými školami.

Podoba nových studií vychází z projektové dílny nedávno zesnulého architekta Michaela Klanga, který se podílel i na přípravě předchozího zázemí na jihu a východě Čech. Studia disponují vlastní odbavovací režií, mobilní přenosovou technikou a zpravodajskou střižnou. Kromě hlavních vysílacích studií jsou redaktorům k dispozici také menší studia s klíčovacím pozadím, které umožní vysílání vstupů s hosty tak, jak je divák zná z běžného vysílání České televize.


Autor: Česká televize

Autor: Česká televize
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).