Hlavní navigace

Česká televize představila dokumenty připravené pro letošní podzim

Sdílet

Jan Brychta 25. 7. 2018
Česká televize Autor: Česká televize

Dva dokumentární snímky se zaměří na výročí čtyři sta let od konce třicetileté války. Prvním z nich je série docudramat Železný věk, druhým dokument Vyjednavači vestfálského míru, který vznikl v koprodukci s televizními stanicemi z Belgie, Německa, Francie, Polska a Švédska. Jednoho z opomíjených hrdinů našich dějin představí film Boleslav První. 

Diváci se dočkají i pokračování cyklu Dovolená ve starých časech, tentokráte zaměřeného na století páry. Na ohrožené druhy se zaměří zpěvák Dan Bárta v sérii Češi zachraňují. Novinář Petr Horký se zaměřil na pokus o obnovení ruské automobilky Avtovaz.  

Obrazovky oživí i pátá řada cestopisného Bedekru, do Mexika se vydá televizní kuchařka Kamu a Kateřina Winterová oživí bylinný Herbář. Česká televize připomene i stoleté výročí od narození komika Miroslava Horníčka

V loňském roce odvysílala Česká televize přes pět a půl tisíce hodin dokumentárních pořadů, natočila desítky nových projektů a podílela se na vzniku dvaceti devíti dokumentárních filmů.  

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2018 12:55

  Český prudič (neregistrovaný) 89.24.37.---

  Dobrý den.
  Můžete mi prosím vysvětlit, proč jste v titulku článku použili čárku...?

  Děkuji

 • 25. 7. 2018 12:40

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  V podstatě dnešní doba nepotřebuje války, protože cizí obyvatelstvo lze z velké části ovládat prostřednictvím moderních technologií a pomocí pouhých několika lidí na klíčových postech. Pokud je možné takto kontrolovat dění v USA, tak Česko můžeme dávno považovat za součást Ruské federace.