Hlavní navigace

Česká televize představila dokumenty připravené pro letošní podzim

Sdílet

Jan Brychta 25. 7. 2018

Dva dokumentární snímky se zaměří na výročí čtyři sta let od konce třicetileté války. Prvním z nich je série docudramat Železný věk, druhým dokument Vyjednavači vestfálského míru, který vznikl v koprodukci s televizními stanicemi z Belgie, Německa, Francie, Polska a Švédska. Jednoho z opomíjených hrdinů našich dějin představí film Boleslav První. 

Diváci se dočkají i pokračování cyklu Dovolená ve starých časech, tentokráte zaměřeného na století páry. Na ohrožené druhy se zaměří zpěvák Dan Bárta v sérii Češi zachraňují. Novinář Petr Horký se zaměřil na pokus o obnovení ruské automobilky Avtovaz.  

Obrazovky oživí i pátá řada cestopisného Bedekru, do Mexika se vydá televizní kuchařka Kamu a Kateřina Winterová oživí bylinný Herbář. Česká televize připomene i stoleté výročí od narození komika Miroslava Horníčka

V loňském roce odvysílala Česká televize přes pět a půl tisíce hodin dokumentárních pořadů, natočila desítky nových projektů a podílela se na vzniku dvaceti devíti dokumentárních filmů.  

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2018 12:55

  Český prudič (neregistrovaný) 89.24.37.---

  Dobrý den.
  Můžete mi prosím vysvětlit, proč jste v titulku článku použili čárku...?

  Děkuji

 • 25. 7. 2018 12:40

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  V podstatě dnešní doba nepotřebuje války, protože cizí obyvatelstvo lze z velké části ovládat prostřednictvím moderních technologií a pomocí pouhých několika lidí na klíčových postech. Pokud je možné takto kontrolovat dění v USA, tak Česko můžeme dávno považovat za součást Ruské federace.