Hlavní navigace

Česká televize připravila pro letošní podzim pět původních sérií

Sdílet

Jan Brychta 1. 8. 2018
Česká televize Autor: Česká televize

První z nich, čtyřdílnou minisérii Rédl, s Ondřejem Sokolem v hlavní roli, natočil režisér Jan Hřebejk a odkrývá v ní pozadí podivného kriminálního případu z devadesátých let. Scénář mi doporučil Petr Jarchovský s tím, že se na FAMU vyskytl nesmírně talentovaný scenárista Miro Šifra, který ho napsal, a že nic podobného ještě nečetl. Jde o příběh, jenž je kromě napětí a humoru zajímavý svým tématem. Zpracovává, jak se v nové společnosti po převratu propojují zločinci a policisté, což je téma, které mě osobně zvláštním způsobem fascinuje, popisuje vznik seriálu Hřebejk.

Ten se divákům na podzim nepředstaví jen jako režisér Rédla. Česká televize totiž nabídne divákům i šestidílnou sérii dvojice Hřebejk–Jarchovský Zahradnictví, která sleduje životní příběh tří rodin odehrávající se na pozadí nejdramatičtějších dekád minulého století. 

Dalším novým projektem České televize je osmidílný seriál Lynč, který se zrodil na workshopu českých studentů filmových škol vedeném americkým scenáristou Haroldem Apterem. Zpracovává téma rasových předsudků na malém českém městě a představí se v něm například Zuzana Stivínová nebo Jiří Dvořák.

Na obrazovku se vrátí i tým vyšetřovatelů mysteriózní kriminálky Labyrint Jiřího Stracha i rodina Valentů ve třetí řadě První republiky. Česká televize nabídne na podzim i několik zahraničních seriálů. Desetidílného Mladého papeže natočil oscarový režisér Paolo Sorrentino, nejnovější adaptace románu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír se ujala britská BBC a život kubánského vůdce zmapuje dvoudílný Fidel v režii Davida Attwooda

Vrátí se i Saga Norénová v závěrečné řadě skandinávské kriminálky Most, Frank Underwood v páté sérii Domu z karet nebo norský spisovatel Jo Nesbø s druhou řadou thrilleru Okupace.

Dojde i na premiéry českých filmů jako Kvarteto Miroslava Krobota, který se zároveň objeví jako herec ve snímku režisérky Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých. V premiéře se objeví i poslední film Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad a česko-slovenské drama Eva Nová s Emílií Vášáryovou v hlavní roli. Na podzim se na obrazovky České televize vrátí v deváté řadě i taneční soutěž StarDance.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 8. 2018 23:04

  MAX (neregistrovaný) 46.173.197.---

  Možná to nechápu, ale proč se na lupě píše o tom co bude v TV? To už je tak těžká okurková sezóna nebo claim "server o českém internetu" už je pasé ?

 • 1. 8. 2018 20:48

  fidelo (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Určitě ano. Avšak stejně tak je tady problém intelektuálů, kteří nenávidí (nejen) české maloměšťáky, ale všechny lidi s konzervativnimi a zastaralymi nazory, a také touzi po realizaci. Ale vubec nevedi, jak tuto realizaci uskutecnit, z cehoz plyne vnitrni praznota a pocit zbytecnosti. A pak pride nekdo a rekne jim: Podivejte se, to je naprosto normalni. Pricina vasi frustrace jsou tamhleti lide, kteri jak si muzete vsimnout, maji k dokonalosti hodne daleko. A lidske nezrale ego tomuto rado uveri. Ve skutecnosti samozrejme to ego je pricina frustrace. Kdyz ho v sobe potlacite, tak velice rychle pridete na to, ze nemate zadny duvod byt nestastni.

 • 2. 8. 2018 6:58

  Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

  I když je propastný rozdíl mezi Lupa.cz a ČT, mají čtenáři Lupy.cz a diváci ČT přece jen něco společné.

  ,,Musí si vybrat, čemu uvěří. Musí si vybrat, kam a ke komu se přikloní. Budou stále zkoušeni. ,,

 • 2. 8. 2018 7:19

  Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

  I když ČT nesleduji tak opravdu netuším jaký podnět vedl redakci ČT zařadit na podzim pořady s takto jednotnou tématikou v místě a čase. Vždyť podzim 2018 v ČR sám o sobě pro Veřejnoprávní tv nabízí daleko jiné podněty k tématickým a myšlenkovým otázkám minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Z mého pohledu se v jádru jedná pouze o nepochopitelnou a zároveň neuchopitelnou snahu veřejnoprávní televize se stále více přibližovat komerčním tv na úkor tvůrců a jejich tvorby;)

 • 1. 8. 2018 21:51

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Samozrejme. Shakespeare popisuje v Kupci benatskem tri typy napadniku, kteri se uchazeji o ruku krasne Porcie. Jedna se o to, ze maji zvolit spravnou skrinku podle obalu. Jeden se necha snadno obelstit leskem zlata, a proto zvoli spatne. Druhy uz je chytrejsi a moc dobre vi, ze zlato je spatna volba. Ale vybere si stribro, protoze si mysli, ze si ho zaslouzi. A taky zvoli spatne. Az teprve treti si vybere spravne.

 • 1. 8. 2018 18:16

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Ten serial "Lync" asi nebude prilis objevny. Zde se vubec nejedna o rasove predsudky. Problem (nejen) ceskych malomestaku, coz jsou lide s velmi konzervativnimi a zastaralymi nazory, spociva v tom. ze touzi po realizaci. Ale vubec nevedi, jak tuto realizaci uskutecnit, z cehoz plyne vnitrni praznota a pocit zbytecnosti. A pak pride nekdo a rekne jim: Podivejte se, to je naprosto normalni. Pricina vasi frustrace jsou tamhleti lide, kteri jak si muzete vsimnout, maji k dokonalosti hodne daleko. A lidske nezrale ego tomuto rado uveri. Ve skutecnosti samozrejme to ego je pricina frustrace. Kdyz ho v sobe potlacite, tak velice rychle pridete na to, ze nemate zadny duvod byt nestastni.