Hlavní navigace

České Glami vydává open source nástroj pro práci se strojovým účením

25. 8. 2020

Sdílet

Glami

Také v Česku se pomalu místy začíná objevovat poměrně běžná praxe velkých světových technologických firem spočívající v uvolňování interně vyvinutých nástrojů jako open source. Módní e-commerce vyhledávač Glami spadající pod Miton vydal balíček nazvaný Cortex Serving Client, který je k dispozici na GitHubu.

Nástroj založený na Cortexu umožňuje automatizaci životního cyklu modelů pro strojové učení, a to od jejich trénování až po sbírání případných chyb a opětovné nasazení starších verzí. Aplikace pracuje s AWS a Pythonem. Glami projekt používá pro k nasazení systémů Merlin (kategorizace obrázků) a Rex (doporučování).

Za Cortex Serving Clientem stojí tým Václava Košaře, Radka Bartyzala a Antonína Hoskovce. “Všechno začalo modernizací projektu kategorizace produktů. Cílem bylo nahradit složité příkazy na nízké úrovni velmi jednoduchým a uživatelsky přívětivým nástrojem pro nasazování ML modelů zvaným Cortex. Ukázalo se, že řešení ve formě PyPi balíčku je znovu použitelné, protože jsme jej úspěšně použili jako součást dalšího projektu. Jelikož se v Glami silně spoléháme na open source software, chtěli jsme do tohoto světa přispět zpět,” popisují tvůrci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).