Hlavní navigace

České kryptopeněženky Trezor mají vážný bezpečnostní problém, lze se do nich dostat

6. 2. 2020

Sdílet

Trezor

České hardwarové peněženky Trezor One a Trezor Model T od společnosti SatoshiLabs mají vážný bezpečnostní problém. Kraken Security Labs upozornili, že je možné z peněženek získat seed. Kraken zvládl cracknout šifrovaný seed chráněný číselným PIN kódem.

Útok se spoléhá na takzvaná voltage glitching. „Náš výzkum zranitelnosti vyžadoval určité know-how a několik stovek dolarů investovaných do vybavení, ale odhadujeme, že my (nebo kriminálníci) budeme moci masově produkovat uživatelsky přívětivá zařízení s cenou kolem 75 dolarů,“ uvádí skupina.

Autoři útoku dále informují, že jsou využívány vady zabudované přímo v mikrokontroleru Trezoru. „To bohužel znamená, pro tým Trezoru je velice obtížné se zranitelností cokoliv udělat bez hardwarového přepracování.“

Útok vyžaduje fyzickou přítomnost peněženky a trvá asi patnáct minut. Jednou z forem ochrany je tak nikomu jí nikdy nepůjčovat. Druhou radou je pak nastavení BIP30 Passphrase v Trezor Clientovi.

Kraken autory Trezoru o útoku informoval. SatoshiLabs také dříve na bezpečnostní problematiku upozorňovali. Více je možné zjistit na blogu či přiloženém videu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 2. 2020 9:53

    bez přezdívky

    Takže stačí zalít cpu pod nějaký blbě odleptatelný a skelnými vlákny plněný vysokoteplotní epoxid? A tím výrazně ztížit přístup k čipu? Popravdě se divím že do něčeho zalitý není už teď.
    Zalití pod epoxid prodlouží čas na extrakci seedu z čipu a majitel má více času si převést crypto do jiné peněženky třeba i jen sw než dorazí jiný trezor?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).