Hlavní navigace

České online ubytování Flatio kupuje portugalského konkurenta NomadX

19. 10. 2020

Sdílet

Flatio a NomadX Autor: Flatio

Česká online služba pro střednědobé pronájmy Flatio koupila svého portugalského konkurenta NomadX s hodnotou kolem čtyř milionů eur (asi 110 milionů korun). Flatio tak získává přes 1700 nabídek ubytování v tomto regionu, doposud zde bylo na necelých dvou stovkách.

“Kvůli covidu-19 se Flatio letos na jaře ocitlo v úzkých, na vratkách přišli o cca 1,5 měsíčního cash flow. Přesto se firmě z krize podařilo vymanit, nyní je v černých číslech a akvizicí potvrzuje sílící pozici na trhu. Pokud srovnáme prvních devět měsíců roku 2020 s lednem až zářím 2019, tak navzdory covidovým omezením jsme v počtu rezervací meziročně rostli o 18 procent a v počtu nově aktivovaných majitelů (s aktivním inzerátem) o 30 procent. Vzhledem k odpovědnému přístupu ke klientům máme meziroční pokles tržeb o sedm procent,“ uvádí spoluzakladatel Flatia Ondřej Dufek.

Flatio má nejsilnější základnu v Praze a rostou Budapešť a Lisabon. Na seznamu jsou i další zahraniční destinace. “Nejzajímavější růst je z pohledu tržeb v Budapešti (+ 103 procent) a ve Varšavě (+ 135 procent). Prahu se nám podařilo udržet na v podstatě stejném výkonu jako v minulém roce (– šest procent). Aktuálně máme aktivní nabídky v 17 zemích světa a v 60 městech,” doplňuje firma.

Největší podíl ve Flatiu drží WooHoo Sofa (52,36 procenta), kde většinu ovládá Radim Rezek a menší části pak Dufek a Jakub Škorpík. Další podíly ve Flatiu mají Incomming Ventures (9,09 procenta) a Enern Arise (8,73 procenta). Zbylí podílníci dohromady mají 29,82 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).