Hlavní navigace

České Radiokomunikace otevřely datacentrum na Strahově, rozšíří i Žižkov

13. 1. 2020

Sdílet

České Radiokomunikace Autor: Jan Sedlák

České Radiokomunikace (ČRA) otevřely nové datové centrum, které nahradilo dosavadní technologické prostory v rámci sídla společnosti v Praze na Strahově. DC Strahov doplňuje už několik let fungující DC Tower u Žižkovské věže, jde o geograficky blízkou záložní lokalitu. Nový objekt má být plně k dispozici od letošního února.

„Kapacita DC Strahov je 30 racků ve dvou samostatných sálech. Slouží jako geografická záloha pro zákazníky, kteří mají své technologie již v DC Tower a z důvodu provozní bezpečnosti požadují/potřebují dvě lokality. Koncepci geografické redundance poskytuje toto datacentrum i našim dalším službám včetně Business Cloudu,“ popisují Radiokomunikace pro Lupu.

Datové centrum nemá certifikaci a zatím není žádná plánovaná. Technologie jsou napájeny dvěma samostatnými větvemi, každá je zálohovaná vlastní UPS. Do objektu jsou přivedeny dvě VN přípojky a k dispozici je diesel generátor. Datové trasy jsou přítomny dvě, a to nezávisle ze dvou směrů.

DC Tower je dle slov ČRA naplněné téměř z 95 procent, což je i důvodem toho, že firma letos v červnu otevře nový a zatím největší sál s kapacitou až 156 racků.

Radiokomunikace provozují i menší regionální datacentra. „Zahrneme-li do regionálních DC i DC Strahov, který mu koncepcí odpovídá, provozujeme v tuto chvíli pět datových center tohoto typu. V roce 2020 zatím neplánujeme rozšíření o další a budeme se soustředit primárně na modernizací stávajících a projekty související s rozvojem DC Tower,“ přibližuje společnost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).