Hlavní navigace

České Radiokomunikace spouští InHouse Cloud, dostupnost má být až 99,99 %

26. 6. 2019

Sdílet

České Radiokomunikace Autor: Jan Sedlák

České Radiokomunikace spouští službu nazvanou CRA Business Cloud InHouse, pomocí které je možné si nasadit klasický Business Cloud (běží v datacentru Tower v Žižkovské věži) ve své serverovně či datacentru.

„Služba je umístěná v libovolné lokalitě se základním technologickým vybavením a současně je přímo propojená s prostředím CRA Business Cloud a využívá hybridní spolupráce cloudových služeb. Vše je plně pod kontrolou zákazníka a s garancí dohodnutých parametrů od CRA,“ uvádí Radiokomunikace.

ČRA jsou schopní dodávat přímo hardware, na kterém služba běží. Primárně jde o Hewlett Packard Enterprise, se kterým Radiokomunikace své cloudy běžně staví. Vedle HPE jsou pak další menší výrobci dalších technologií jako je Triton, APC, Juniper, Fortinet a další.

InHouse Cloud využívá VMware, stejně jako další produkty Business Cloudu. Provoz se řeší vzdáleným dohledem, integrací s centrálním vCloud Directorem a systémy pro dohled. Radiokomunikace provoz designují na pět let.

ČRA uvádějí, že dokáží zajistit SLA až 99,99 procenta. „Business Cloud InHouse není pouze soubor několika serverů s VMware. V rámci nabídky spojujeme zkušenosti z výstavby datacenter a jejich zázemí, provozem hardwaru a samozřejmě virtualizací. V konečném důsledku je celý stack InHouse prostředí tvořen i řadou technologií pro fyzické umístění, zajištění parametrů pro provoz, ať již chlazení či UPS a samozřejmě bezpečnosti. Jsou nutně incidenty, které díky umístění v lokalitě zákazníka nejsou zvládnutelné, jejich četnost je však vypočitatelná a v některých případech ji dovedeme minimalizovat už v rámci designu služby. Základní design je samozřejmě dán, nicméně detaily se ladí vždy na základě možností a požadavků zákazníka. Jednou z klíčových otázek je pak také ta, kdy zjišťujeme, vůči čemu měříme dostupnost a v řadě případů tak zjišťujeme, že součástí SLA není například přípojka internetu, ale pouze konektivity v rámci lokality,“ uvádí pro Lupu Marek Erneker z ČRA.

Jak vypadá datové centrum Tower na Žižkově:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).