Hlavní navigace

Česko.Digital s Ucimeonline.cz pomáhá školám s nastavením výuky na dálku

Sdílet

David Slížek 23. 3. 2020

Iniciativa Česko.Digital pomáhá školám se zavedením online výuky po dobu epidemie koronaviru. Vzdělávat své žáky na dálku totiž zatím zkusilo jen velmi malé procento tuzemských učitelů. V rámci projektu Ucimeonline.cz tak dobrovolníci i firma pomáhají školám a pedagogům s technickým nastavením systémů pro vzdálenou výuku a metodikou.

„Vše se přizpůsobuje aktuálním potřebám pedagogů. Dobrovolníci jsou také připraveni podpořit učitele bez zkušeností s online výukou i metodicky. Někteří jsou přímo vzdělaní v oboru, ostatní mají k dispozici řadu praxí ověřených zdrojů,“ popisuje koordinátorka projektu Eva Pavlíková z Česko.Digital.

Dobrovolníci pomáhají školám zprovoznit nástroje Microsoft Teams nebo Google Classroom (Učebna), které jsou pro školy zdarma. Umožňují pořádat videokonference či sdílet dokumenty. Učitelé se také v rámci projektu mohou zúčastnit ukázkové hodiny, ve které si otestují roli žáků.  

Společně s Česko.Digital na projektu pracuje dobrovolnická tech komunita GUG.cz, American Academy, GEG ČR, Google ČR, Microsoft ČR, Microsoft Studentské Trenérské Centrum a komunita Microsoft Innovative Educator Experts.

Projekt neustále hledá dobrovolníky, kteří by školám mohli pomáhat. Jde o lidi, kteří mohou poskytovat technickou nebo školící podporu. Zájemci se mohou přihlásit na webu projektu.

„Distanční výuka pomocí online nástrojů umožňuje učitelům dosáhnout ke svým žákům, ať jsou kdekoliv. Samozřejmě jsou v cestě překážky od počítačové vybavenosti škol i žáků po neznalost nástrojů a postupů. V čase, kdy jsou školy na příští přinejmenším měsíc zavřené, chceme školám pomoci tuto dlouho nevyslyšenou výzvu překonat. Upřímně řečeno doufáme, že si školy novou znalost virtuální výuky odnesou i do časů, kdy budou školy zase otevřené. Je to běžná praxe, kterou ve světě aplikují desetitisíce škol,“ doplňuje zakladatel Česko.Digital Jakub Nešetřil

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.