Hlavní navigace

Česko-německý startup Pricefx získal investici 48 milionů eur

Sdílet

Jan Sedlák 29. 11. 2019
Pricefx

Evropský startup Pricefx, který z velké části operuje z České republiky, získal jako investici dalších 23 milionů eur. Stalo se tak v rámci doplnění již dřívějšího kola series B, kdy firma vybrala 25 milionů eur. Celková suma za toto kolo tedy činí 48 milionů eur. Kompletní objem všech investic je pak 66,3 milionu eur.

Do series A rozděleného na dvě části v letech 2016 a 2018 vstupoval i český fond Credo Ventures, který podpořil třeba Cognitive Security (Cisco) či Apiary (Oracle). Podílel se na kolech o výši čtyři a 8,3 milionu eur. Připojil se rovněž Reflex Capital Ondřeje Fryce.

Series B už je v rukou evropského fondu Digital+ Partners a Bain & Company. Zapojil se i dřívější investor Talis Capital a část peněz opět dodalo Credo.

V Pricefx hraje historicky důležitou roli také české vývojářské studio TopMonks. To funguje na obchodním modelu, kdy pomáhá startupům s vývojem, kontakty a podobně, za což si pak bere podíl. Tato aktiva následně prodává v jednotlivých investičních kolech a exitech. Pricefx pro TopMonks představují největší součást portfolia. Studio působí také jako původní angel investor.

Pricefx je formálně vedená jako firma se sídlem v Mnichově, technologická část nicméně nadále působí z Česka. Firma u nás neustále hledá lidi – vedle Prahy jsou to také Ostrava, Brno a Hradec Králové.

Pricefx vyvíjí SaaS nástroj pro cenotvorbu a CPQ (Configure Price Quote). Nově získané peníze mají jít do dalšího vývoje celé platformy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.