Hlavní navigace

Českoslovenští fandové dálkového příjmu dokončili fotografický kalendář na příští rok

11. 12. 2018

Sdílet

DAB+ Velké Meziříčí Autor: David Kříž

Československý DX klub, který od sedmdesátých let sdružuje fanoušky tzv. DXingu, což je termín, který kombinuje anglický výraz pro vzdálenost, tedy distance, s písmenem x jako označením pro neznámou, oznámil dokončení tradičního kalendáře vysílačů. Pro příští rok tak vychází s velkoformátovými fotografiemi od členů a příznivců klubu, všichni ostatní si jej mohou objednat přes klubový eshop. Jeden výtisk vyjde na necelých sto padesát korun pro členy klubu a dvě stě pro nečleny.

Klub sdružující fandy dálkového příjmu byl od počátků rádia pevně spjat s radioamatérskými spolky, které byly v obdobích tuzemských totalitních režimů potlačovány a vyháněny za hranice legality. Naopak třeba v západní Evropě a v Severní Americe se amatérský příjem rozhlasového a televizního vysílání těšil velké popularitě. 

První nezávisle organizovaný okruh vznikl v roce 1976, řádný spolek Československý DX klub vystupující pod zkratkou CSDXC je registrován od roku 1990 a aktuálně sdružuje více než tři stovky členů z České i Slovenské republiky. I po rozdělení Československa se totiž členové klubu rozhodli zachovat původní název svého spolku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).