Hlavní navigace

Českoslovenští fandové dálkového příjmu dokončili fotografický kalendář na příští rok

Sdílet

Jan Brychta 11. 12. 2018

Československý DX klub, který od sedmdesátých let sdružuje fanoušky tzv. DXingu, což je termín, který kombinuje anglický výraz pro vzdálenost, tedy distance, s písmenem x jako označením pro neznámou, oznámil dokončení tradičního kalendáře vysílačů. Pro příští rok tak vychází s velkoformátovými fotografiemi od členů a příznivců klubu, všichni ostatní si jej mohou objednat přes klubový eshop. Jeden výtisk vyjde na necelých sto padesát korun pro členy klubu a dvě stě pro nečleny.

Klub sdružující fandy dálkového příjmu byl od počátků rádia pevně spjat s radioamatérskými spolky, které byly v obdobích tuzemských totalitních režimů potlačovány a vyháněny za hranice legality. Naopak třeba v západní Evropě a v Severní Americe se amatérský příjem rozhlasového a televizního vysílání těšil velké popularitě. 

První nezávisle organizovaný okruh vznikl v roce 1976, řádný spolek Československý DX klub vystupující pod zkratkou CSDXC je registrován od roku 1990 a aktuálně sdružuje více než tři stovky členů z České i Slovenské republiky. I po rozdělení Československa se totiž členové klubu rozhodli zachovat původní název svého spolku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.