Hlavní navigace

Český „chytrý válec“ Angee po dlouhých průtazích konečně míří na trh

29. 10. 2018

Sdílet

Angee

Dělat hardware je těžké a mnoho investorů od něj raději dává ruce pryč. Český „chytrý válec“ Angee si rovněž prošel svým a po průtazích se skutečně dostává na trh. Výrobek, který skrze senzory či mobilní aplikaci pomáhá chránit domácnost, zamířil k těm, kdo si Angee přeobjednali.

Angee k financování pomohla kampaň na Kickstarteru, kde firma v roce 2015 vybrala 531 tisíc dolarů. Celkově společnost vybrala 2,7 milionu dolarů.

Následný termín doručení na trh se prodlužoval s tím, jak Angee naráželo na problémy při vývoji, výrobě a podobně. Zahájení prodejů bylo ohlášeno už letos v lednu na CESu, poté ale opět došlo k odkladu a finančním problémům.

„Devadesát procent takto komplexních hardwarových projektů na Kickstarteru není nikdy doručeno na trh, a jsem tedy spokojený, že jsme do této kategorie nespadli,“ popisuje ve svém textu na LinkedInu jeden z členů vedení Angee Lukáš Stibor. Dodává také, že není prostor pro gratulace, protože Angee má dva roky zpoždění.

Angee zároveň na americkém trhu spouští službu Angee as a Service. Za 16,99 dolaru měsíčně je možné získat hlavní zařízení se senzorem, mobilní aplikací a přístupem ke cloudu. O Angee také v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).