Hlavní navigace

Český G2 server rozjel pobočku v Rakousku, letos chce do dalších zemí

16. 1. 2018

Sdílet

Vladimír Kvaš, G2 server Autor: Jan Sedlák

Tuzemský cloudový provider G2 server minulý týden oficiálně rozjel pobočku v Rakousku. Dohlíží na ni Jiří Sven Svěrák, před spojením s Dellem dřívější ředitel tuzemské pobočky EMC. Toho G2 najalo v polovině loňského roku na řízení aktivit v Německu, Švýcarsku, Rakousku a zemí Beneluxu.

G2 server se už dříve dostal do Polska, na Slovensko a zkouší Velkou Británii. Společnost chce letos zakotvit také v dalších zemích, konkrétně v Maďarsku, Rumunsku, Lotyšsku, Litvě a Estonsku.

Rozvoj byznysu ve střední a východní Evropě má nyní na starost Ondřej Vlach. Přišel z pozice šéfa channelu v rychle rostoucím Veeam Software (náš rozhovor), předtím byl také ve VMware. Vlacha v regionu CEE doplnila Eva Čerešňáková, která přišla rovněž z Veeamu.

Ředitel G2 Vladimír Kvaš v rozhovoru pro Lupu uvedl, že se firma měla v loňském roce dostat na tržby kolem 400 milionů korun a že chce hrát ve své oblasti slušnou roli v Evropě. Velká část peněz má jít podle informací Lupy zejména z přeprodeje serverového hardwaru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).