Hlavní navigace

Český IceWarp kupuje sekci Mirapoint od amerického Synchronossu

31. 1. 2017

Sdílet

Pražská softwarová společnost IceWarp za nespecifikovanou částku kupuje divizi Mirapoint od americké firmy Synchronoss Technologies. IceWarp přebírá zákazníky, jednotlivá aktiva a práva na technologie.

Konkrétně jde o produkty Mirapoint Message Server, RazorGate a RazorSafe. Ve všech případech jde o hardwarové „appliance“ zaměřené na online komunikaci včetně zabezpečení, anti-spamu, zálohování a podobně. To zapadá do toho, co dělá IceWarp, tedy konkurenci pro Exchange Server od Microsoftu, ve spojení s eM Clientem také pro Outlook, dále i pro Slack či Office 365.

Na Mirapointu podle oficiálních čísel běží přes 100 tisíc e-mailových schránek. IceWarp už delší dobu umožňuje migraci na vlastní technologie a služby. Firma funguje už 16 let a má mezi zákazníky třeba Marriott, Canon, Oracle, Sony a další.

IceWarp rovněž začal v roce 2015 investovat do vývoje LibreOffice. Konkrétně do společnosti Collabora, která je velkým přispěvatelem do této open source alternativy k Microsoft Office. Přispívá také vlastním vývojem a má tak přístup k technologii, kterou pak lze provozovat jako kancelářský balík v cloudu. Jakou částku IceWarp přesně investoval, šéf společnosti Adam Paclt nekomentuje, má jít ovšem o „významnou sumu“.

Synchronoss je už od roku 2007 kótovaná na burze NASDAQ, za kvartál generuje tržby přes 170 milionů dolarů. Hodnota akcií společnosti za poslední rok vyrostla o více než 23 procent na aktuálních téměř 38 dolarů za kus. Tržní hodnota je 1,73 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).