Hlavní navigace

Český Mibcon vytváří IT holding a koupil firmu na Slovensku

Sdílet

Jan Sedlák 28. 2. 2020
Mibcon

Jeden z největších českých partnerů německého kolosu SAP mění strukturu. Ze společnosti Mibcon se nově stává holding pojmenovaný Mibcon Group, pod který spadá sedm společností získaných i skrze akvizice. Konkrétně jde o Mibcon, Mibcon SK, Mibcon NDC, Mibcon DIMA, SGEN it, Informa a Designeo Creative.

„Na Mibcon Group a.s. v rámci nové struktury přecházejí jak podíly dosud vlastněných společností Mibcon, tak i Mibcon samotný. Představenstvo Mibcon Group a.s. tvoří Jan Holík, Ondřej Dědina, Jiří Suchánek a Petr Měřínský,“ uvádí společnost.

Předsedou představenstva Mibcon a.s. se stal Dědina, přičemž Holík funkci po třinácti letech opouští a má se věnovat strategii celé skupiny. Novým členem představenstva se stal Antonín Cihlář.

„Konsolidaci vlastnické struktury předcházelo několik akvizic a další se připravují. Poslední akvizicí je slovenská Informa, díky které mib:GROUP posílila nejen své postavení na Slovensku, ale také know-how v oblasti SAP systémů pro výrobní podniky. Informa sídlí v Komárně a má desítky významných zákazníků na Slovensku, v Maďarsku a v České republice,“ doplňuje firma.

Mibcon a.s. měl v roce 2018 tržby přes 344 milionu korun, Mibcon NDC přesáhl 22,2 milionu, Mibcon SK dosáhl na 1,483 milionu eur, Informa v roce 2019 mírně překonala milion eur, SGEN it je na 8,3 milionech a Designeo na 14,1 milionech korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.