Hlavní navigace

Český mobilní telefon Zoxcall FF+ míří na trh. Nemá displej a je velký jako kreditka

5. 8. 2019

Sdílet

Zoxcall FF+

Pražská společnost Zoxcall dnes spouští předobjednávky na svůj nový miniaturní mobilní telefon Zoxcall FF+. Ten se vyznačuje tím, že nemá žádný displej, je veliký zhruba jako běžná kreditní karta, má paměť pro osm uložených čísel a slouží čistě k volání.

Model FF+ navazuje na předchozí přístroj FF, který nemá slot pro SIM kartu, ale využívá eSIM. FF+ už nabízí tradiční nanoSIM a je tak určený i pro běžné uživatele. Zoxcall FF+ má rozměry 82 × 46 × 3,5 milimetrů a oproti předchůdci je tak kvůli přítomnosti slotu na SIM o něco větší. Váha je 16 gramů, přístroj zvládne hodinu hovoru a 24 hodin v pohotovosti.

„Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo,“ věří šéf Zoxcallu Ota Kaláb.

Předobjednávky jsou k dispozici za 990 korun až 1089 korun. K dispozici jsou různé kryty, které vyjdou na dvě stovky. Dodávky jsou očekávány asi za měsíc.

Zoxcall není jediným českým výrobcem mobilů. Aligator už funguje několik let a se svými telefony pro důchodce či „obrněnými“ smartphony se rovněž soustředí na úzkou cílovou skupinu zákazníků. Více o Aligátorovi v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).