Hlavní navigace

Český rozhlas rozdělil digitální síť na dva bloky pro Čechy a Moravu

15. 1. 2020

Sdílet

DAB+ Český rozhlas, 2019 Autor: Český rozhlas

Veřejnoprávní rozhlas od 15. ledna 2020 upravil uspořádání své digitální sítě DAB+, která aktuálně pokrývá asi 80 procent obyvatel. Multiplex rozdělil na dva bloky pro Čechy a Moravu (kmitočtové bloky 12C a 12D). S tím souvisí rozdělení regionálních stanic podle jejich umístění.

Celoplošné stanice Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Dvojka, Český rozhlas Vltava a Český rozhlas Plus a stanice Radio Wave, Rádio Junior, Český rozhlas D-dur, Český rozhlas Jazz, Rádio DAB Praha a Rádio Retro budou zařazené v obou blocích. 

V bloku 12C pro území Čech jsou Český rozhlas Region, Český rozhlas České Budějovice, Český rozhlas Plzeň, Český rozhlas Liberec a Český rozhlas Pardubice.

V bloku 12D pro území Moravy vysílají Český rozhlas Brno, Český rozhlas Ostrava, Český rozhlas Vysočina, Český rozhlas Olomouc a Český rozhlas Zlín.

Celkový počet stanic v obou blocích je tedy stejný. Signál je šířen s využitím standardu DAB+ s kódováním HE-AAC a zvýšeným zabezpečením FEC 2A včetně doprovodných multimediálních dat, textů a grafiky.

Kvůli naplnění kapacity ČRo DAB+ pokračuje spolupráce s provozovateli RTI CZ a Teleko. V jejich vysílacích sítích DAB+ budou regionální stanice Český rozhlas Karlovy Vary (v síti RTI) a Český rozhlas Hradec Králové a Český rozhlas Sever (v síti Teleko).

Mapa pokrytí digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu (ČRo DAB+) v lednu 2020
Autor: Český rozhlas

Mapa pokrytí digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu (ČRo DAB+) v lednu 2020

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).