Hlavní navigace

Český rozhlas spustí rádio pro pamětníky, vysílat začne v říjnu

26. 3. 2021

Sdílet

DAB+ digitální vysílání Českého rozhlasu Autor: Český rozhlas

Český rozhlas letos spustí dvě digitální stanice, které zájemci najdou v síti DAB+ a na internetu. První bude zaměřená na sport a původně měla být v provozu už loni, ale kvůli pandemii koronaviru musela být odložena. ČRo Sport se má poprvé ozvat 21. května 2021 u příležitosti zahájení Mistrovství světa v hokeji. Na čtvrtečním zasedání Rady Českého rozhlasu o tom informoval generální ředitel René Zavoral. Detaily chce radním představit v dubnu.

Podle jeho slov stále pokračuje také příprava spuštění stanice pro seniory. Pracovně se jí říká Rádio Senior, ve skutečnosti ale bude název jiný. Termín startu je 1. října 2021. Programový ředitel Českého rozhlasu Ondřej Nováček stanici charakterizuje jako „rádio pro pamětníky“, schéma bude postavené na archivních fondech. Není bez zajímavosti, že senioři už teď tvoří podstatnou část posluchačské skupiny mnoha stanic veřejnoprávního rozhlasu.

Digitální síť Českého rozhlasu v současné době pokrývá 95 procent populace, je ale nutné si pořídit nový přijímač, který DAB+ vysílání dokáže přijímat.  

Rozhlas rovněž připravuje detailnější podcastovou strategii pro větší spektrum posluchačů. Tématu se ujme speciální skupina v čele s šéfredaktorkou stanice ČRo Radio Wave, Ivou Jonášovou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).