Hlavní navigace

Český rozhlas spustil další tři FM vysílače pro stanici Plus

5. 5. 2020

Sdílet

ČRo Plus Autor: Český rozhlas

Český rozhlas oznámil, že pro města Benešov, Vlašim a Šumperk spustil v pondělí 4. května nové vysílače stanice ČRo Plus. V případě lokality Benešov-Bezručova jde o kmitočet 104 MHz (výkon 100 W), v lokalitě Vlašim-Komenského 91 MHz (100 W) a v lokalitě Šumperk-Vrchlického 101,5 MHz (200 W).  U všech tří nových vysílačů byla použita vertikální polarizace.

„Spuštěním těchto nových vysílačů jsme přinesli kvalitnější pokrytí stanice ČRo Plus do Středočeského a Olomouckého kraje. Ve všech třech případech jsou vysílače umístěné ve významných lokalitách, na kterých jsme pracovali delší dobu,“ uvedl technický ředitel Karel Zýka.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 5. 2020 20:00

  Šťur

  A Moravskoslezský kraj stále jede na dlouhých vlnách. I když u stanice mluveného slova to vlastně ani nevadí.

 • 7. 5. 2020 6:52

  koukac

  Dab+ ano, tlačit vpřed. Ale pokrytí není zdaleka ideální ať do té mapy načmárá kdokoliv cokoliv. Budiž auta, kde je venkovní anténa, tedy příjem bude dobrý ale třeba na doma TechniSat TechniRadio RDR, což je asi nejlevnější přenosný DAB+ přijímač, ten potřebuje signál eňo ňuňo. A jak není, nenaděláš nic. Obávám se, že ač Hády apod. velké vysílače šíří velkým výkonem, ne všude to bude stačit. Podobá se to situaci z mobilního světa, co nahradí nesmrtelné GSM900 ? V dohledné době asi nic. To samé můžeme říci o FM. Kdepak, k velmi dobrému pokrytí bude potřeba daleko víc DAB+ vysílačů malého výkonu. A až bude taková síť hotová, tak buď : nějak nalákat privátní rádia a nebo prostě počkat až jim vyprší FM licence. Bude to ještě dlouhá cesta. Nečekám že by Rádia jako Kiss, F1, E2, Blaník apod. šly samy do DAB+ dřív jak v 2023, spíše 2025.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).