Hlavní navigace

Český rozhlas zahájí vysílání stanice Pohoda, bude v DAB+ a DVB-T2

1. 10. 2021

Sdílet

ČRo Pohoda Autor: Český rozhlas

Nabídka digitálních rozhlasových stanic se v 11 hodin rozroste o nový program Českého rozhlasu pro posluchače starší 75 let. Stanice Pohoda bude dostupná prostřednictvím rozhlasové sítě DAB+, na internetu a v televizním multiplexu České televize. V DVB-T2 síti tak bude vedle televizních programů vysílat už deset rádií, což si vyžádá snížení datového toku některých rozhlasových stanic.

Rozhlas popisuje novou stanici jako „digitální rádio nejen pro pamětníky“. Dostala podtitul Písničky a vzpomínky. Programové schéma totiž tvoří hodinové bloky, kde se střídají archivní záznamy se živým vysíláním. Rozhlas ve vysílání zrecykluje starší pořady ze stanice Dvojka a z regionálních okruhů. S regionálními studii bude v noci sdílet pořad Noční linka.

Staničními hlasy budou herci Dana Syslová a Tomáš Töpfer, živým vysíláním budou provázet moderátoři Jitka Lukešová a Václav Žmolík.

Digitální program má seniory motivovat k pořízení moderních přijímačů s podporou DAB+. Český rozhlas totiž na konci roku definitivně vypne šíření programu Dvojka na středních vlnách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).