Hlavní navigace

Český seriál Lajna se stal jedním z vítězů prvního ročníku soutěže Serial Killer

Sdílet

Jan Brychta 7. 5. 2018
Lajna Autor: Obbod

Druhým vítězem festivalu Serial Killer, ve kterém soutěží televizní a online seriály ze střední a východní Evropy, je chorvatský seriál Strážce hradu a česká Lajna. Akce se konala na několika místech v centru Brna od 2. do 5. května a představila aktuální trendy v západoevropské televizní produkci. Ve speciální sekci věnované Dánsku dala nahlédnout na vybrané milníky tamní seriálové tvorby.

Cenu za nejlepší televizní seriál si převzal tvůrce chorvatské minisérie Strážce hradu, Mislav Brumec. Jeho dílo ocenila Mezinárodní porota složená z producentů a akademiků z Norska, Švédska, Británie, Německa a Dánska své rozhodnutí zdůvodnila slovy. Porotci byli příjemně překvapeni vysokou úrovní soutěže a udělili také čestné uznání, které si osobně převzal Paul Aguraiuja, režisér desetidílného estonského dramatu Banka, za výstřednost a odvážnost, protože evokuje absurdity, ke kterým v Estonsku po pádu železné opony docházelo.

Cenu za nejlepší online seriál získali tvůrci série z hokejového prostředí Lajna, na které porota ocenila slovní a situační komiku, citlivý herecký výkon Jiřího Langmajera, profesionální režii a bruslařské výkony. Cenu převzal režisér Vladimír SkórkaPilotního ročníku festivalu se zúčastnily téměř tři tisícovky platících diváků a také necelých sedm set pozvaných hostů zahajovacího i závěrečného večera.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.