Hlavní navigace

Český Turris Omnia byl označen za nejlepší router pro OpenWrt

Sdílet

Jan Sedlák 24. 6. 2021
Router Turris Omnia Autor: CZ.NIC

Český router Turris Omnia vyvíjený v CZ.NIC dostal zajímavé zahraniční ocenění. Web Technology Reviews, který se soustředí na srovnávací testy, ho označil za nejlepší router pro otevřený systém OpenWrt.

“Turris Omnia je bezpochyby nejlepším routerem pro OpenWrt,” píší Technology Reviews. “Jedná se o open source router a má nejvyšší výkon procesoru.”

Web dále chválí například pravidelné automatické aktualizace, solidní zpracování, jednoduché nastavení, uživatelské rozhraní, dobré pokrytí signálem a “ultimátní výkon”. Mínusy jsou dva: Omnia neidentifikovala všechny LTE čipy a “nutnost práce s velkou pečlivostí.”

Na druhém místě se v testu umístil Netgear Nighthawk X4S Smart. Třetí je TP-Link AC1900 Smart, čtvrtý Linksys WRT AC3200 a pátý Linksys WRT1900ACS. Hodnoceno bylo deset routerů, seznam je zde.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 6. 2021 9:38

  Martin P.

  Nejlepší jako v čem uznávám že když někdo vyrobí super extra hypercool hračku pro geeky tak si to svou pozornost na internetu rozhodně najde možná je nejlepší ale co taky tak patří taky mezi ty jedny z nejdražších a když to převedeme na auta Tesla může být třeba sebelepší auto přesto na prodej a překoná ta špatná Dacia. Čím to asi bude....

 • 28. 6. 2021 17:56

  amra

  Pokud by se Turris vyráběl v miliónových sériích, věřím, že cena by byla poloviční.
  A naopak, pokud by se routery, které obsadily další pozice vyráběly v malých sériích, tak cena bude mnohem větší než v případě Turris Omnia.

  Tím chci říci, že Omnia je ještě levná na to, co umí a v jakých počtech se vyrábí.