
Česká pobočka Vodafonu rozjíždí spolupráci s Avastem. Operátor ještě letos nabídne aplikace Avastu obrandované na Vodafone Security a Vodafone Family Security. Společnost je začne nabízet svým zákazníkům na základě předplatného. Cena prozatím nebyla oznámena.
Model je podobný tomu, jak se kyberbezpečnostní firmy snaží svůj mobilní software prodávat na dalších světových trzích. Avast má taková partnerství například ve Spojených státech, kde spolupracuje s AT&T, Verizonem a Sprintem.
Vodafone Security nabídne ochranu před spywarem, adwarem a phishingem pocházejícím z SMS, e-mailů, webů nebo telefonních hovorů.
Vodafone Family Security je pak takový kontrolní nástroj pro rodiče. Umožňuje upozorňovat na podezřelé hovory a zprávy v telefonech jejich dětí, sledovat polohu nebo blokovat weby a aplikace.