Hlavní navigace

Čeští Datasapiens získávají investici od miliardáře Boušky a dalších

6. 11. 2018

Sdílet

Datasapiens

Česká společnost Datasapiens získala investici od skupiny tuzemských investorů. Patří mezi ně miliardář Pavel Bouška, který se v poslední době věnuje i startupům a vložil peníze třeba do českých chytrých obojků pro psy Actijoy. Dále se připojují bankéř Luboš Černý a také Petr Pištělák. Výši investice strany nekomentují, stejně jako to, jak se naředily podíly.

Datasapiens fungují od roku 2015. Firmu založili čtyři lidé (Michal Štádler, Jiří Tošovský, Koen Michiels, Samuel John Gilbert), kteří se starali o rozvoj řetězce Tesco v Evropě. V novém působišti se věnují zpracováním a analýzou velkých dat, které mají tyto a další retailové řetězce k dispozici.

Datasapiens už pracují třeba pro Marks and Spencer, Shell, Cinema City, Rohlík.cz nebo lékárny Benu. Zákazníky mají vedle Česka a Slovenska také v Maďarsku, Srbsku, Holandsku, Švýcarsku nebo Norsku.

Firma chce investici vložit do rozvoje produktu a expanze v obchodní části. Rozšiřovat se má vývojový tým v Praze.

Datasapiens v roce 2017 vykázali čistý obrat ve výši 23,8 milionu korun se ztrátou téměř 1,4 milionu korun. Ta se převádí ke ztrátě z předchozích let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).